МОДЕЛ ЗА ОЦЕНКА СТРУКТУРАТА НА ОДИТОРСКИТЕ ПРАКТИКИ
Абстракт
В статията е предложен модел, който позволява групирането на одиторите (практикуващи свободна професия или чрез СОП) в три основни категории: малки, средни и големи одиторски практики. Целта на това разпределение е последващ анализ спрямо други показатели предварително сформирани групи предприятия. Това е първият от поредицата модели в състава на методология за оценка на одиторските практики в България. Неговото място в системата означава, че той трябва първоначално да групира одиторските практики в три категории в зависимост от определени параметри.
Литература
[2]. Тошкова, Мария, Анализ на практиките при управление на взаимоотношенията с клиенти в сектора на счетоводните бизнес услуги в България, Списание Хай Тек, Том 4, No. 1(2020)/ HiTech Journal, V. 4, N. 1, p. 11-24, дек. 2020., ISSN 2534-9996
[3]. Технология на инспекциите – практики в рамките на ЕС, Информационен материал, комисия за публичен надзор над регистрираните одитори, дирекция „Методология и международни връзки”№ 2/ 2010 г.
[4.] Тошкова, Мария. Фактори за формиране и модифициране на организационния имидж. Списание ХайТек / HiTech Journal, [S.l.], v. 3, n. 1, p. 18-27, дек. 2019. ISSN 2534-9996.


This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Авторски права
Авторите, които публикуват в това издание се съгласяват със следните условия:
Авторите запазват авторските права и предоставят на списанието правото на първата публикация с едновременно лицензиране на публикацията при условията на Creative Commons Attribution License. Този лиценз позволява на другите да споделят работата с потвърждение на авторството и първоначалното публикуване в това издание .
Авторите са в състояние да влизат в отделни, допълнителни договорни отношения за неизключителна дистрибуция на публикуваната версия на работата подадена в това издание (например, публикацията да се качи на институционално хранилище или да се публикува в книга), при условие, че цитират първоначалното публикуване в това издание.
На авторите е разрешено и се насърчават да публикуват работата си онлайн (напр., в институционалните хранилища или др.) преди и по време на процеса на подаване. Това се поощрява, тъй-като може да доведе до по-продуктивен обмен , както и до по-ранно и по -голямо цитиране на публикуваните работи (Вижте на Ефектът на Open Access ).
Подаване на материал за публикация:
Вие трябва да потвърдите, че документът който предоставяте за публикуване отговаря на всяко от следните 5 изисквания:
* Материалът не е бил публикуван по-рано, нито е представен друг вестник или форум за разглеждане (или обяснение е предвидено в Коментари на редактора).
* Файлът се представя е в Microsoft Word или RTF документ файлов формат.
* Където е необходимо, са предвидени URL адреси за препратките.
* Текстът е с междуредие 1; използва се 12-точков шрифт; използва се курсив, а не подчертаване (освен с URL адреси); всички илюстрации, фигури и таблици са поставени в текста на съответното място .
* Текстът се придържа към стилистичните и библиографските изискванията, посочени в Насоките на автора.
Авторските ви права са защитени от този леценз
Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0)
Права на читателите:
Вие сте свободни да:
Share - копирате и разпространявате материала на всякакъв носител или формат.
Adapt - преработвате и трансформирате, като се позовавате на оригинала. Носителят на правата не може да отмени тези ваши свободи, стига Вие да следвате условията на лиценза.
Правата на читателите са валидни единствено при спазване на следните условия:
Признание - Трябва да се даде информация по подходящ начин, като цитирате или предоставите линк към оригинала и да посочите дали са направени промени. Можете да направите това по никакъв разумен начин, но не и по начин, който подсказва, че лицензодателя е съгласен с Вас или Ви подкрепя по какъвто и да е начин.
Некомерсиално - Вие не може да използва материала за търговски цели.
Разпространяване и споделяне - Ако ремиксвате, трансформиране или доразвиване на материала, трябва да разпространявате вашите материали под същия лиценз, като оригинала.