ИНФОРМАЦИОННА СИГУРНОСТ ОБУЧЕНИЕ ЗА ВЪЗРАСТНИ В КРИЗА COVID-19
Абстракт
Абстракт: Целта на тази статия е да запознае читателите с подхода, използван в проекта „Имерсивно обучение в информационната сигурност“ (MISSILE) за разработване на методология за повишаване на осведомеността относно уязвимостите на информационната сигурност, заплахите и решенията за сигурност чрез обучение и обучение. Тази цел беше постигната чрез решаване на следните цели: Чрез решения за обучение MISSILE ще се стреми да разбере фрагментацията на търсенето, като изучава потребностите от обучение на потребители и организации във връзка с най-съвременните платформени предложения; Чрез разработване на концепция за обучение по информационна сигурност, обхващаща основните въпроси, свързани със съвременните тенденции за информационна сигурност; Чрез разработване на платформа за обучение по сигурност, способна да включва различни методологии за обучение по интелигентен и силно сплотен начин чрез използване на индивидуални характеристики и синергии между учебните подходи. Чрез създаване на учебни материали, свързани с проблемите на информационната сигурност, социалното инженерство, вярванията и разбиранията на потребителите относно чувствителните данни и информационната сигурност; Да проведе ефективна валоризация на създадената концепция и нейната реализация чрез пилотиране с избрана целева група.
Литература
[2.] Erasmus+ project number 2019-1-BG01-KA204-062331; Start/End Dates 01-10-2019 – 28-02-2021.
[3.] Caciuloiu, A. (2020). UNODC tackling cybercrime in support of a safe and secure AO-IS. UN Office of Drugs and Crime.
[3.] Custers, B.H.M., Pool, R.LD. & Cornelisse, R. (2018). Banking malware and the laundering of its profits. European Journal of Criminology. 1(8): 1-18.
[4.] CyberEdge Group (2020). Cyberthreat defense report. Retrieved 25 August 2020
[5.] ENISA (2018). Enisa Landscape Threat Report Retrieved 25 August 2020 from


This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Авторски права
Авторите, които публикуват в това издание се съгласяват със следните условия:
Авторите запазват авторските права и предоставят на списанието правото на първата публикация с едновременно лицензиране на публикацията при условията на Creative Commons Attribution License. Този лиценз позволява на другите да споделят работата с потвърждение на авторството и първоначалното публикуване в това издание .
Авторите са в състояние да влизат в отделни, допълнителни договорни отношения за неизключителна дистрибуция на публикуваната версия на работата подадена в това издание (например, публикацията да се качи на институционално хранилище или да се публикува в книга), при условие, че цитират първоначалното публикуване в това издание.
На авторите е разрешено и се насърчават да публикуват работата си онлайн (напр., в институционалните хранилища или др.) преди и по време на процеса на подаване. Това се поощрява, тъй-като може да доведе до по-продуктивен обмен , както и до по-ранно и по -голямо цитиране на публикуваните работи (Вижте на Ефектът на Open Access ).
Подаване на материал за публикация:
Вие трябва да потвърдите, че документът който предоставяте за публикуване отговаря на всяко от следните 5 изисквания:
* Материалът не е бил публикуван по-рано, нито е представен друг вестник или форум за разглеждане (или обяснение е предвидено в Коментари на редактора).
* Файлът се представя е в Microsoft Word или RTF документ файлов формат.
* Където е необходимо, са предвидени URL адреси за препратките.
* Текстът е с междуредие 1; използва се 12-точков шрифт; използва се курсив, а не подчертаване (освен с URL адреси); всички илюстрации, фигури и таблици са поставени в текста на съответното място .
* Текстът се придържа към стилистичните и библиографските изискванията, посочени в Насоките на автора.
Авторските ви права са защитени от този леценз
Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0)
Права на читателите:
Вие сте свободни да:
Share - копирате и разпространявате материала на всякакъв носител или формат.
Adapt - преработвате и трансформирате, като се позовавате на оригинала. Носителят на правата не може да отмени тези ваши свободи, стига Вие да следвате условията на лиценза.
Правата на читателите са валидни единствено при спазване на следните условия:
Признание - Трябва да се даде информация по подходящ начин, като цитирате или предоставите линк към оригинала и да посочите дали са направени промени. Можете да направите това по никакъв разумен начин, но не и по начин, който подсказва, че лицензодателя е съгласен с Вас или Ви подкрепя по какъвто и да е начин.
Некомерсиално - Вие не може да използва материала за търговски цели.
Разпространяване и споделяне - Ако ремиксвате, трансформиране или доразвиване на материала, трябва да разпространявате вашите материали под същия лиценз, като оригинала.